top of page
Kurzy herectví

ZÁKLADNÍ KURZ HERECTVÍ

22. 10. - 3. 12. 2023
7 LEKCÍ (CELKEM 21 H)
KAŽDOU NEDĚLI 18:00 - 21:00
CENA: 5 900 KČ
MAXIMÁLNÍ POČET: 10 OSOB

TENTO ZÁŽITKOVÝ KURZ JE KURZEM ZÁKLADNÍM, KDE SI OSVOJÍŠ EXISTENCI NA JEVIŠTI, PROHLOUBÍŠ SI KOLEKTIVNÍ VNÍMÁNÍ, POPASUJEŠ SE S TRÉMOU A OSTYCHEM. BUDEŠ PŘIJÍMAT A ROZVÍJET NÁPAD DRUHÉHO, CHYBU PROMĚŇOVAT V PŘÍLEŽITOST A PŘEDEVŠÍM SI BUDEŠ HRÁT. PO ABSOLVOVÁNÍ TOHOTO KURZU NEBO PO VÍKENDOVÉ IMPROVIZACI MŮŽEŠ NAVÁZAT POKROČILÝM KURZEM HERECTVÍ, KDE BUDEME JIŽ IMPROVIZACI POUŽÍVAT JAKO NÁSTROJ PRO HLEDÁNÍ POSTAV A SITUACÍ.

V ČEM SE LIŠÍ TENTO KURZ OD ZÁKLADNÍHO KURZU IMPROVIZACE?

ABYSTE MOHLI ZAČÍT PROZKOUMÁVAT, CO OBNÁŠÍ HERECTVÍ, JE DŮLEŽITÉ SE VZÁJEMNĚ POZNAT A OSVOJIT SI NĚKTERÉ DOVEDNOSTI. IMPROVIZACE JE PRO TUTO POTŘEBU SKVĚLÝM PROSTŘEDNÍKEM. AVŠAK IMPROVIZACI BUDEME V TOMTO KURZU VĚNOVAT JEN POLOVINU ČASU. V DRUHÉ POLOVINĚ KURZU SE JIŽ BUDEME ZABÝVAT KRÁTKÝM DIALOGEM. BUDEME VYUŽÍVAT TOHO, CO JSTE SE JIŽ NAUČILI PŘI HLEDÁNÍ POSTAV A SITUACÍ. ZKUSÍTE SI HRÁT CIVILNĚ, EXPRESIVNĚ, VYSTUPOVAT Z ROLE A VRACET SE DO NÍ. NA JEDNOM TEXTU SI VYZKOUŠÍTE MNOHO ROZDÍLNÝCH PODOB PŘI JEHO JEVIŠTNÍM ZTVÁRNĚNÍ.


PRO KOHO JE KURZ URČENÝ?

PRO KAŽDÉHO, KDO TOUŽÍ PO ZMĚNĚ, CHCE SI ŽIVOT VĚDOMĚ UŽÍT A Z PŘÍTOMNIT SVÉ SNY. OBOHATIT SE O NOVÉ ZKUŠENOSTI A TRÁVIT ČAS V INSPIRATIVNÍM PROSTŘEDÍ. KURZ JE PRO KAŽDÉHO, KDO CHCE S IMPROVIZACÍ ZAŽÍT, NEBO SI CHCE PŘIPOMENOUT JEJÍ ZÁKONITOSTI. KURZ JE TÉŽ VHODNÝ PRO TY, KTEŘÍ PRACUJÍ SE SKUPINOU (VEDOUCÍ DĚTSKÝCH TÁBORŮ, VYCHOVATELE, PEDAGOGY ZŠ, SŠ A DRAMATICKÉ VÝCHOVY ATD.), NEBO PRO ZÁJEMCE O DIVADELNÍ ŠKOLY A OSOBNOSTNÍ ROZVOJ.

CO MŮŽEŠ OD KURZU OČEKÁVAT?

UVĚŘÍŠ, ŽE VŠE JE MOŽNÉ. IMPROVIZACE MÁ OBROVSKÝ NÁBOJ PROBUDIT V TOBĚ TVOŘIVOST. ZAČNEŠ MYSLET A DĚLAT VĚCI JINAK. ZMĚNA JE KREATIVNÍ PROCES. BUDEŠ BOŘIT KONVENCE. STANEŠ SE, KÝMKOLIV CHCEŠ: KRÁLEM, BALETKOU, ZLODĚJEM, MUCHOMŮRKOU…CO JE TVŮJ SEN? NENECH SE BRZDIT NÁZORY SVÉ MYSLI. BUĎ HRAVÝ A SPONTÁNNÍ. OTEVŘI SE ŽIVÉ KOMUNIKACI!

CO SI Z KURZU ODNESEŠ?

ZÁSOBNÍK HER A CVIČENÍ, KTERÉ VĚDOMĚ I NEVĚDOMĚ ZAČNOU MĚNIT TVŮJ ÚHEL POHLEDU. BUDEŠ VNÍMAVĚJŠÍ A POZORNĚJŠÍ V KOMUNIKACI, V ROZHODOVÁNÍ. VPUSTÍŠ DO SVÉ KAŽDODENNOSTI HUMOR A NADHLED. INTUICE SE STANE TVÝM VĚDOMÝM PARTNEREM A ZAČNEŠ BÝT PÁNEM SVÉHO ŽIVOTA.

bottom of page