top of page
Kurzy herectví

POKROČILÝ KURZ HERECTVÍ

14. 4. - 16. 6. 2023 (12 LEKCÍ, CELKEM 40 H)

KAŽDOU NEDĚLI 18.00 - 21.00

+ 2 PRODLOUŽENÉ NEDĚLE

+ 4 H GENERÁLNÍ ZKOUŠKA

+ PREMIÉRA V DIVADLE KÁMEN DO KONCE ČERVNA

CENA: 8 900 KČ

MAXIMÁLNÍ POČET: 10 OSOB

POKUD MÁŠ JIŽ ZA SEBOU ZKUŠENOST ZE ZÁKLADNÍHO KURZU, NEBO Z VÍKENDOVÉHO KURZU IMPROVIZACE, MŮŽEŠ VSTOUPIT DO DALŠÍHO ZÁŽITKOVÉHO KURZU HERECKÉHO. ZDE JIŽ BUDEME POUŽÍVAT IMPROVIZACI JAKO NÁSTROJ PŘI HLEDÁNÍ POSTAV A SITUACÍ. PROJDEŠ SI CELÝM PROCESEM ZKOUŠENÍ HRY, ZE KTERÉ SE STANE INSCENACE, A TY SE OCITNEŠ NA SKUTEČNÉM JEVIŠTI VE SVĚTLE REFLEKTORŮ A ZAŽIJEŠ NAPOJENÍ S DIVÁKEM.

PRO KOHO JSOU KURZY URČENÉ?

PRO KAŽDÉHO, KDO CHCE ZAŽÍT KOLEKTIVNÍ SÍLU DIVADLA, NAKOUKNOUT DO HERECKÉ A REŽIJNÍ PROFESE A PROJÍT CELÝM PROCESEM OD ČTENÉ ZKOUŠKY AŽ K FINÁLNÍ PODOBĚ INSCENACE. KURZ JE TÉŽ VHODNÝ PRO TY, KTEŘÍ PRACUJÍ SE SKUPINOU (VEDOUCÍ DĚTSKÝCH TÁBORŮ, VYCHOVATELE, PEDAGOGY ZŠ, SŠ A DRAMATICKÉ VÝCHOVY ATD.), NEBO PRO ZÁJEMCE O DIVADELNÍ ŠKOLY A OSOBNOSTNÍ ROZVOJ.

CO MŮŽEŠ OD KURZU OČEKÁVAT?

VŽDY JE SLOŽITÉ VYBRAT PŘEDEM DIVADELNÍ HRU, KDYŽ SE DO POSLEDNÍ CHVÍLE NEVÍ, JAKÁ SKUPINA LIDÍ SE SETKÁ. PROTO JE ZVOLENA HRA, NEBO ZDRAMATIZOVANÁ POVÍDKA, KTERÁ UMOŽŇUJE POSTAVY ROZPRACOVAT POMOCÍ IMPROVIZACE A NOVÉ TEXTY A SITUACE DO HRY ZAPISOVAT. TAK VZNIKNE NOVÝ SCÉNÁŘ DLE PŘEDLOHY, KDE KAŽDÝ MÁ NA JEVIŠTI STEJNĚ VELKÝ PROSTOR. ZAŽIJEŠ HLEDÁNÍ, TÁPÁNÍ, NALÉZÁNÍ, VZRUŠENÍ, CÍLENÍ, SDÍLENÍ, OPOUŠTĚNÍ NALEZENÉHO PRO FUNGOVÁNÍ CELKU A PŘEDEVŠÍM DOBRODRUŽSTVÍ. VŠICHNI JSOU ZAPOJENI, VŠICHNI SE OVLIVŇUJÍ A VZÁJEMNĚ INSPIRUJÍ. PROJDEŠ PROCESEM, NA KTERÝ BUDEŠ DLOUHO VZPOMÍNAT.


CO SI Z KURZU ODNESEŠ?

ZÁŽITEK. NOVÝ SVĚT. NOVÉ ZKUŠENOSTI. NOVÁ PŘÁTELSTVÍ. SPLNĚNÍ SI SVÉHO SNU. ZAČNEŠ NAHLÍŽET NA ŽIVOT Z RŮZNÝCH ÚHLŮ POHLEDŮ.

bottom of page